Wentylacja – sprawa niezwykle ważna

0 comments

Wentylacja:
Bez niej nie uzyskamy odbioru kominiarskiego. Jest potrzebna do usunięcia spalin, które mogą dostać się do pomieszczenia podczas otwierania drzwiczek, podczas dorzucania drewna, zwłaszcza w początkowej fazie rozpalania, kiedy komin nie jest wystarczająco gorący, aby zapewnić prawidłowy ciąg.
Uwaga – może być też naszym wrogiem i powodować wyciąganie dymu z kominka do pomieszczenia ! Kiedy ? Oto kilka przykładów :
1. Pomieszczenie kuchenne jest bezpośrednio połączone z pomieszczeniem kominkowym, a zastosowany w nim wyciąg jest na tyle silny, aby wyssać dym z kominka. Warto uprzedzić klienta, że nie należy go włączać zwłaszcza w początkowej fazie rozpalania.
2. Kanał wentylacyjny jest wyższy od naszego kanału dymowego i nie koniecznie musi to być nasz kominkowy kanał wentylacyjny, ale całkiem inny.
3. Ujście naszego kanału jest zbyt blisko ( niezgodnie z warunkami technicznymi) lub od strony umożliwiającej przechodzenie dymu z kanału dymowego – ma to najczęściej ścisły związek z niewłaściwym doprowadzeniem powietrza do spalania, ale o tym w następnym odcinku.

https://youtu.be/AY62ZJE6ksc
Podziel się:

Komentarze ( 0 )

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono *