Kominek z kaflami.

0 comments

Zgłosił się do nas klient z zapytaniem, czy potrafimy zbudować  kominek z kafli ceramicznych. Zaprosił nas do siebie i pokazał, co znalazł gdzieś na wyprzedaży. To były odnowione tzn. pomalowane kafle prawdopodobnie ze starego pieca. Oto one:

DSCN5327

Główna część mająca zdobić szczyt kominka

DSCN5332

Pozostałe elementy, które należało gdzieś doczepić (na razie brak było koncepcji gdzie i jak)

DSCN5333

A tak wyglądały kafle z tyłu.

Jednym słowem takie „kaflowe puzzle”, które nie tylko mają do siebie pasować, ale bezpiecznie i trwale trzymać się na zaprojektowanym korpusie kominka. W trakcie rozmowy z klientem wyszło na jaw, że jak na razie nikt nie chciał podjąć się tego zadania. My z nasza dewizą: „dla nas nie ma rzeczy nie do wykonania” od razu przyjęliśmy zamówienie.

Rozpoczęliśmy od główkowania jak zaprojektować korpus kominka, jaki dobrać wkład i jak rozmieścić ozdobne elementy i kafle. Dodatkowym utrudnieniem w realizacji zamierzenia były uszkodzenia kafli i rzeźbień, które należało precyzyjnie zrekonstruować. To była żmudna ale satysfakcjonująca praca. Montaż gotowych elementów nie należał do łatwych między innymi z powodu ograniczonej przestrzeni – kominek musiał się zmieścić idealnie pomiędzy oknami. Zamówienie, którego się podjęliśmy kosztowało nas dużo wysiłku zarówno fizycznego jak i umysłowego, ale udało się!DSC_0013 -1

Podziel się:

Komentarze ( 0 )

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono *