Jak wybrać miejsce na kominek w domu?

0 comments

Najczęściej kupując lub tworząc nowy projekt domu uwzględnia się miejsce na usytuowanie kominka. Jest on zazwyczaj lokowany w tzw. salonie lub pokoju dziennym. Trudniejsza sprawa, jeśli mając dom zapragniemy mieć kominek. Dość trudno jest znaleźć odpowiednie miejsce. Nie należy się wtedy kierować tym, co się chce, ale tym, jak i gdzie powinien z punktu widzenia technicznego kominek się znajdować. Należy po prostu pójść na pewne ustępstwa.
Najważniejsze to wytrzymałość stropu. W miejscu, gdzie planujemy montaż kominka należy mieć pewność, iż masa kominka – średnio ok. 600 kg – zostanie utrzymana. Druga rzecz to pamiętać, iż dostęp do przewodu kominowego powinien być odpowiedni oraz zlokalizowany w jak najbliższej okolicy kominka.
Stawiając kominek dobry fachowiec poinformuje, iż do pomieszczenia, w którym będzie on montowany powinien być dostęp świeżego powietrza z zewnątrz. A na koniec pozostaje już tylko przygotować miejsce pod zabudowę, czyli brak instalacji elektrycznych i hydraulicznych oraz właściwe zabezpieczenie podłogi z materiałów niepalnych. Ponowne rozplanowanie położenia mebli, aby nowy nabytek nie zakłócał komunikacji w domu. Gotowe.

Podziel się:
0 comments

Frequently buying or creating a new home design we include a place for the location of the fireplace.
 więcej

Podziel się: